Як зробити фундамент під гараж, забор, камінь?
При будівництві гаражу, паркану та деяких інших споруд, як і буючи модульні будинки, також необхідний фундамент. Важливо знати, як зробити фундамент під гараж чи забор, щоб зробити правильні розрахунки і монтаж основи майбутньої споруди, яка буде надійно експлуатуватися тривалий термін, виключити можливі зсуви, утворення тріщин та інших проблем з геометрією. Фундаменти можуть бути різних видів и типів, їх вибір залежить від властивостей ґрунту, розмірів і матеріалів основної конструкції, особливостей клімату, рівня залягання ґрунтових вод. Важливо, щоб основа не лише витримувала вагу споруди, але й мала необхідну міцність, щоб компенсувати непередбачувані навантаження та природні фактори. Також потрібно знати, як зробити бетон для фундаменту для забезпечення потрібних характеристик.
Як зробити фундамент під гараж?
При будівництві основи під майбутню споруду важливо, щоб вона відповідала вимогам відносно міцності, надійності, довговічності. Від правильності його заливання залежить:
- Стійкість всієї споруди.
- Збереження цілісності стін.
- Надійність захисту. Знаючи, як правильно зробити гідроізоляцію фундаменту, буде забезпечено надійний захист гаражу від вологості та ґрунтових вод.
Під гараж підходять фундаменти таких типів:
- стрічковий. Оптимальне рішення, коли стіни плануються цегляні чи бетонні. Закладка основи по всьому периметру споруди, забезпечується рівномірний розподіл навантаження;
- стовпчатий. Найкращий варіант для легких конструкцій. Стовпи ставляться по кутах та під несучими стінами, що дозволяє скоротити затрати на придбання матеріалів;
- плитний. Створюється монолітна плита. Такий варіант краще обирати для забезпечення максимальної стійкості споруди на слабких ґрунтах.
При проектуванні гаражу необхідно врахувати не лише місце під машину, а й достатній простір для додаткового обладнання, окремі приміщення, де будуть зберігатись інструменти (при потребі). Якщо проектом передбачена наявність оглядової ями чи підвалу, то будівельні роботи починаються з цього.
Після вибору місця для гаража виконується розмітка ділянки. Після викопування траншеї під майбутній фундамент встановлюється опалубка, яка може бути знімною та незнімною. Переваги другого варіанту в тому, що після застигання цементного розчину фундамент отримує додаткову теплоізоляцію. При знімній опалубці дошки після застигання суміші акуратно знімаються. Далі використовується бітум чи мастика для гідроізоляції, що забезпечує захист фундаменту від впливу вологи. Для стрічкового чи стрічково-пальового фундаменту необхідно виконати армування. Для чого створюється каркас з металевих стрижнів, які фіксуються дротом.
Як зробити фундамент під забор?
Встановлення забору по периметру подвір’я чи ділянки забезпечує приватність території, підвищує рівень безпеки та естетичні показники території. Щоб конструкція була надійною та довговічною, потрібно знати як зробити фундамент під забор, який буде надійним. Якісна основа зробить паркан:
- Стійким. Значно зменшуються ризики пошкодження чи зсуву під впливом механічних чи природних факторів.
- Довговічним. Надійна основа забезпечую довготривалий термін експлуатації забору, не вимагає постійного проведення ремонту.
- Привабливим. Наявність фундаменту забезпечить естетичний вигляд огорожі приватної ділянки та її рівність.
- Безпечним. Якісний фундамент запобігає небезпечне нахилення забору та можливість зняти конструкцію.
Для заборів доволі рідко використовують плитний фундамент, але таке рішення може буде ефективне, коли потрібна висока стабільність на слабких грунтах. В таких випадках заливається монолітна бетонна плита, на яку далі встановлюють сам паркан.
Найчастіше будується стрічковий фундамент, тому що це оптимальне рішення для важких конструкцій та нестабільних умов. Перед заливкою фундаменту під забор ділянку потрібно очистити від трави, кущів, дерев та інших перешкод, якщо вони є. Для створення надійної основи використовується цементний розчин. Заливку смуги з бетону виконують по всій довжині паркану, що забезпечує рівномірне розподілення навантаження. Для цього відповідно до розмітки спочатку встановлюється опалубка, далі в ній робиться укладання з арматурі для міцності та стабільності каркасу. Бетон заливається шарами, при цьому важливе ущільнення кожного з них, щоб виключити утворення порожнин с повітрям. Після заливки поверхня вирівнюється. Фундамент повинен гарно висохнути та закріпитись, тільки після цього можна встановлювати секції з обраного матеріалу для забору, як правило, для цього використовується метал.
Як зробити фундамент під камінь?
Створити основу споруди, яка буде мати вигляд, ніби для її оздоблення використовувався природний камінь достатньо легко, використовуючи цементно-піщану сумі. Таке рішення забезпечить надійний захист основи від вологи, промерзання, низьких температур, утворення плісняви та пошкодження комахами. Оздоблення з ефектом «під камінь» дозволить отримати унікальний і оригінальний дизайн споруди з високими естетичними властивостями без значних затрат на придбання природного матеріалу, ціна якого дуже висока. Як правильно його зробити?
Бетонування фундаменту з послідуючим створенням імітації природнього матеріалу виконати достатньо просто, потрібно проявити творчий підхід, тому що «малювати» каміння доведеться самому, щоб максимально наслідувати текстуру природнього матеріалу, зробити покриття надійним та довговічним. Вибір текстури буде залежати від концепції обраного дизайну.
Правильний вибір фундаменту для гаража, огорожі чи інших споруд забезпечить надійну та тривалу експлуатацію не тільки самої основи, але й всієї конструкції без перекосів, зсувів, утворення тріщин та інших неприємних моментів, які негативно вливають на естетику огорожі, знижують приватність території та рівень її безпеки.